Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO NAJBLIŻSZEGO STARTU: 2018 UCI Granfondo World Championships:

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowych - Bytów 2015

Moda na CX powoli zbliża się i do nas. Co prawda wiele nam jeszcze brakuje do krajów, w których ta konkurencja jest tak popularna, że na zawody przychodzą tysiące kibiców. Niemniej jednak cieszy systematyczna tendencja zwyżkowa, bo nie ma lepszego przygotowania do sezonu szczególnie dla młodych zawodników jak starty i treningi właśnie na tego typu rowerze.

Start w Bytowie był od dawna zaplanowany w moim grafiku i bardzo chciałem powalczyć o dobry wynik. Decyzja o typie roweru (zabrałem oba, wyboru dokonałem w ostatniej chwili) została nieco wymuszona sytuacją wbrew mojemu sercu ... ale oczywiście zgodnie z przepisami. Temat doboru rowerów przez zawodników w CX budzi wiele kontrowersji i sam mam ogromną nadzieję, że za rok regulamin będzie dopuszczał do startu wyłącznie na rowerze CX.

Plan był taki, aby spokojnie rozpocząć zawody, wybadać rywali i dopiero atakować. Plan planem, a w rzeczywistości 300 m po starcie przy wjeździe do lasu dochodzi do wielkiej kraksy, która nieco modyfikuje moją taktykę. Na moje nieszczęście odjeżdża z przodu 6 najgroźniejszych rywali, którzy od razu uzyskują przewagę. Przedzieram się i rozpoczynam pogoń. Przez 3 okrążenia mocnej jazdy, zbliżam się do czołowej trójki, systematycznie wyprzedzając kolejnych zawodników. Wyścig prowadzi Mirek Bieniasz, Robert Banach i Rafał Chmiel. Gdy jestem co raz bliżej z czołówki następuje atak i to okazuje się dla mnie końcem. Totalnie „odcięty” wcześniejszą gonitwą jadę już walcząc „tylko” o miejsce na podium. Skupiony gonitwą, prawie nie zauważam, że zaraz za plecami dojeżdża do mnie Mateusz Tylek. Brawa dla Mateusza, bo osiągnął fantastyczne miejsce, szczególnie biorąc pod uwagę start na rowerze CX. Na mecie mam stratę 40 s. do zwycięzcy Roberta i 20 s. do Rafała zajmującego drugie miejsce.
Ostatecznie zdobywam medal, który z racji wydarzeń na trasie jest dla mnie dużym sukcesem.

Tydzień przed startem w rozmowie z Robertem powiedziałem że Trójmiasto będzie rozdawało karty i mam nadzieje że spotkamy się na podium. Stało się :)

Za rok start w kat "starszej", ale to nie znaczy że będzie łatwiej :)

Słowa uznania również dla Organizatora, bo Baszta Bytów naprawdę przygotowana trasę wymagającą, prawdziwie przełajową. Nawet nie zapomnieli o błocie :) Wielkie dzięki i Gratulacje.


Zapraszam również wszystkich do polubienia i śledzenia moich treningów na FP, umieszczam tam zdjęcia i krótkie relacje na bieżąco co u mnie: https://www.facebook.com/pages/Bogdziewiczcom/320721231306360


Wyniki :

http://www.pzkol.pl/img/40/mastersI.pdf
Start !Na trasie, dużo dużo błota.
Meta z Robertem
Zwycięzca kategorii wyższej, Tomek Majewski. Trenujący w BikeAcademy.
Podium kategorii M 30 - 39

Tata dzień wcześniej zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski w swojej kategorii !!!

Zdjęcia:

Gosia Bogdziewicz, Teresa Bogdziewicz, Bartek Koniuszewski - Winaar, Maciej Reca