Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO NAJBLIŻSZEGO STARTU: 2018 UCI Granfondo World Championships:

Ostrzyce XC

Jak co roku, na bardzo fajnej i ciężkiej trasie odbywa Puchar Stolema. Impreza, która jest jedną z nielicznych bardzo imprez na wybrzeżu, które traktują XC należycie. W tym roku impreza do tego miała rangę Pro Ligi. I co ? Na starcie kilku zawodników … pomimo wolnego weekendu. Wnioski ? lepiej trenować i chować się po domach, zamiast startować na super wyścigach, które to jeszcze ma się pod nosem. Dlatego później nie dziwmy się naprawdę, że nie mamy zawodników na klasę Europejską czy Światową wśród mężczyzn, skoro większość tak to tego podochodzi, albo wybiera maratony. Koniec tematu.
Wyścig dla mnie wyglądał prosto, jadąc na 5 miejscu, gdzie wyścig ze względu na selektywną trasę był już ułożony. Co najwyżej mogłem dojechał do 4 miejsca i pewnie był to zrobił. Ale przecięta opona i musiałem zjechać z trasy. Trudno powiedzieć o dyspozycji, bo po 3 rundzie zacząłem jechać swoje…
Nie mniej jednak zawody udane, super wyścigi, piękna trasa, pogoda, przy okazji dużo znajomych i obiad rodzinny u Stolema (dzień Matki ;-) )
Wyścig wygrał Przemek Ebertowski, drugi był Maciek Zielonka z mojego Teamu, trzeci Krzysztof Brzuzek.

2012-05-26 14_29_19