Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO NAJBLIŻSZEGO STARTU: 2018 UCI Granfondo World Championships:

Słupia XC

Ten wyścig co prawda nie był w moich planach, a że ostanie wydarzenia nieco pokrzyżowały mi sprawy logistyczne, kilka dni przed wyścigiem po krótkiej naradzie z Organizatorem Tomkiem Lipińskim stwierdziłem że startuje. Blisko domu, fajne nagrody i co najważniejsze trasa. Trasa wyglądała jak za dawnych, dobrych lat XC. Kiedy to wyścigi XC były esencją MTB. Runda około 4 km, na rundzie kilka ciężkich podjazdów, szybkich technicznych zjazdów, przejazd przez metę 7 razy, co jest moim zdaniem jednym z ważniejszych punktów dla kibiców. Bo komu się chce oglądać wyścig na starcie i na mecie. Tu walka zawodników jest cały czas widoczna.

Na starcie silna ekipa z Trójmiasta, Przemek Ebertowski, Trek Gdynia i dużo innych dobrych zawodników. Mocne tempo Przemka od startu, na pierwszej rundzie już ustawiło cały wyścig. Jadąc kilkanaście sekund za nim, przejechaliśmy praktycznie tak cały wyścig. Za nami już kilka minut bezpiecznej przewagi, następni zawodnicy. Co najważniejsze dla mnie, przez cały wyścig utrzymywałem stratę do Przemka 35-40 sek. Wyścig trwał 1.45h, także było to naprawdę solidne ściganie. Na samej mecie straciłem około minuty. No i co najważniejsze pierwszy wyścig przejechany bez żadnego defektu, od czerwca ! Od pamiętnego wyścigu w Karpaczu…

DSCF3267

Z formy mogę być bardzo zadowolony, tym bardziej że kilka osób myślało że wróciłem do ścigania zawodowego :D Otóż nie, pracuje i to nawet już podwójnie, a czasu na treningi w tygodniu mam w granicach 8-9h. Eksperymenty na własnym organizmie, którym sam się poddaje tylko po to, żeby moi podopieczni z BikeAcademy mieli już gotowe i sprawdzone metody treningowe, okazują się dobrą drogą,  zarówno dla moich zawodników jak i dla mnie :)

DSC09949

h400_w600_371

Wyniki:
http://www.piastslupsk.pl/images/stories/3395-pl.pdf

zdjęcia:
Gosia Bogdziewicz, Piotr Habaj, Mariusz Surowiec