Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO NAJBLIŻSZEGO STARTU: 2018 UCI Granfondo World Championships:

Trójmiejski weekend = mtb + szosa


Jeden weekend – dwa starty, dwa pudła


W miniony weekend w naszym pięknym Trójmieście odbyły się dwie duże imprezy kolarskie organizowane przez Czesława Langa – Skandia Maraton Lang Team oraz Tauron Lang Team Race. Choć przez wiele lat to MTB było moją flagową dyscypliną, to od pewnego czasu coraz częściej z wielką przyjemnością ścigam się na szosie. Dlatego po raz drugi w tym roku, nie chcąc odpuścić udziału w żadnym z tych wydarzeń, podczas jednego weekendu zrealizowałem dwa starty.Sobotnia Skandia Maraton Lang Team najczęściej nie przypominająca wyścigu cross-country, na północy Polski miała paradoksalnie więcej przewyższeń niż niektóre wyścigi organizowane w górach. Dodatkowo pogoda dopisała, więc w kurzu i pełnej „lampie” trasę 98km udało mi się przejechać z czasem 3.43 zdobywając tym samym 2 miejsce w mojej kategorii. Zwyciężył Przemek Ebertowski – gratulacje!
Po wieczornym powrocie do domu zostało mi niewiele czasu na regenerację przed niedzielną szosą, ale wiedziałem, że większość moich rywali również starowała na Skandii i nogi mają tak samo „ubite” jak ja.

 
 
Nexus Team bufet z bidonami Etixx

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa wszystkich którym podbał się nasz dzisiejszy doping podczas Skandia Martaton Langteam. Pogoda dziś była typowo plażowa, ale podczas ścigania MTB była dodatkowym czynnikiem utrudniającym zmagana na trasie dlatego wielkie brawa dla Was za podjęcie walki. Nasz punkt, oprócz dopingu, służył również za bufet dla naszych zawodników na trasie. Poniżej krótki filmik pokazujący jak perfekcyjnie działało nasze wsparcie, na którym Michał Bogdziewicz ekspresowo i bez problemów otrzymuje dwa nowe bidony Etixx i rusza dalej walczyć na trasie. Dodajmy, że ukończył dzisiejsze zawody na 4 miejscu Open i 2 w kategorii M3 a łącznie z zawodnikami startującymi z licencją PZKol, których start zaliczany był do klasyfikacji Pucharu Polski MTB miejsce 13. Gratulacje.A już jutro nasi szosowcy zmierzą się z, na pozór tylko, prostą trasą podczas Tauron Langteam Race w Gdańsku. Zapraszamy do dopingu.

Posted by NEXUS Team on 13 czerwca 2015


Film z bufetu - Michał Kruk

Wyniki:
http://www.skandiamaraton.pl/files/EtapyWyniki/pdf/grand1434439874010228500.pdf

Tauron Lang Team Race to 85km na 7 rundach z jednym długiem podjazdem … pod wiatr :) Już na samym początku Daniel Majkowski z Nexus Team zabrał się z 4 osobową ucieczką zawodników z Rosji. Tym samym, zgodnie z prawami jakimi rządzą się wyścigi szosowe, mając „swojego” zawodnika w czołówce - pozostałem w peletonie, kontrolując sytuację na wypadek, gdyby inne team-y próbowały odjechać z grupy goniąc uciekających. Tak się nie stało, więc do końca wyścigu jechaliśmy równym tempem grupy. Dopiero na ostatniej prostej, wiedząc, że Daniel jest niezagrożony zrobiłem maksimum swoich możliwości tego dnia i ścigając się na kreskę zdobyłem najwyższe miejsce na podium w swojej kategorii.
Jak widzicie tym razem nie piszę wiele o samym przebiegu wyścigów. W tym wpisie chciałbym szczególnie podziękować Kibicom. Wspaniale jest ścigać się „w domu”. Na Skandii mieliśmy niewiarygodną strefę dopingu, taką jakie widuje się na PŚ! Profesjonalne napisy, hałas i wsparcie setek osób niesie nawet, gdy myślisz, że już nie masz sił. Niesamowite jest widzieć tylu znajomych, którzy z różnych przyczyn nie startują, albo skończyli swoje dystanse i kibicują każdemu z nas. Wykonaliście wspaniała robotę! Szacun i WIELKIE dzięki!
Jestem bardzo zadowolony z wyników. To był dobry weekend. Gratulacje dla Przemka Ebertowskiego, Leszka Brunke, Tobiasza Kulikowskiego. Gratulacje dla Wojtka Zarzyckiego za powrót do ścigania po bardzo ciężkiej kontuzji. Teraz kilka dni odpoczynku przed sobotnim Cyklo Sopot w moim „biurze” na Reja :)
Serdecznie zapraszam!
Wyniki:
http://www.tauronlangteamrace.pl/files/EtapyWyniki/pdf/150614Maxi1434286965031831700.pdfI mój największy i najwierniejszy Fan - Gosia Żona !!


Foto:
Tomasz Wienskowski Photography
Dariusz Trybocki
Szymon Gruchalski
Piotr Przybysz
Gosia Bogdziewicz
fotomtb